051-31673 info@lanmis.com

پشتیبانی از نرم افزار آموزشگاه ، هزینه ها ، دلایل و اهمیت

پشتیبانی از نرم افزار آموزشگاه ، هزینه ها ، دلایل و اهمیت

پشتیبانیمعمولا سازندگان نرم افزار ها مبلغی را سالیانه یا ماهانه و حتی ساعتی، بابت هزینه پشتیبانی از نرم افزار خود دریافت می کنند. این مبلغ بسته به خدماتی که آنها ارائه می دهند متفاوت است. چون این هزینه ها بعد از فروش نرم افزار دریافت می شود، از این رو ، به آن هزینه پشتیبانی می گویند.

هر شركت نرم افزاری موجود در كشور كه اقدام به تولید نرم‌افزارهایی نظیر نرم افزار حسابداری، نرم افزار CRM، نرم افزار وفاداری مشتری و باشگاه مشتریان، نرم افزارهای اتوماسیون امور مالی و اداری و یا هر نرم افزاری که نیاز به پشتیبانی داشته باشد می‌نماید، با توجه به زمانی كه برای طراحی نرم‌افزارهایش صرف كرده است و همچنین امكانات آن نرم‌افزار و البته با توجه به برند خود و سیاست‌های داخلی‌اش اقدام به قیمت گذاری هزینه پشتیبانی خود می‌نماید. این قیمت‌ها بر اساس پارامترهای تخصصی توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای تعیین می‌گردد. این سازمان طبق ماده 12 قانون پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه ای جهت ساماندهی و نظم دادن به بازار رایانه‌ای كشور دارای وظایفی بوده و طبق بند 12 ماده 65 آیین نامه تشكیل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مصوب دولت، اختیار قانونی برای تعیین قیمت خدمات حوزه فناوری اطلاعات دارا می‌باشد.

 

 

 

الزام پشتیبانی برای مشتریوقتی شما نرم افزاری را تهیه می کنید، علی الخصوص زمانی که قرار است سالهای زیادی از آن استفاده کنید، قطعا زمان هایی پیش می آید که در فعالیت آن نرم افزار خللی وارد می شود و شما برای رفع مشکل، نیاز به کمک و دانش سازنده آن نرم افزار دارید. یا در بخش هایی نیاز به راهنمایی دارید و یا به هر علتی دچار مشکلی با نرم افزار شده اید. یا احساس کرده اید که نرم افزار می تواند شامل بخش جدیدی شود که انجام برخی کارها را می تواند ساده تر کند و آن امکان در نرم افزار موجود نیست (و البته این امکان مورد نیاز استفاده کنندگان دیگر هم هست). خب در این حالات بحث پشتیبانی پیش می آید و شما می بایست شامل مشتریان قابل پشتیبانی سازنده باشید.

 

 

 

الزام پشتیبانی برای سازندهطبیعتا نرم افزار بدون پشتیبانی به درد مشتری نمی خورد. هر شرکتی که نرم افزاری را ارائه می دهد باید با قدرت و شجاعت پشت آن بایستد و از آن دفاع کند و چنانچه مشکلی برایش پیش آمد آنرا رفع کند.

همه به این موضوع واقفند که پاسخگویی و پشتیبانی کردن از نرم افزار زمان می برد و افرادی باید حضور داشته باشند و این زمان را صرف کنند تا مشکلات مشتریان را حل کنند. خب این افراد و زمان هایی که صرف می شود برای شرکت هزینه زا هستند. از آنجایی که مشتری در زمان خرید فقط هزینه نرم افزار را پرداخت می کند و نه هزینه دیگری، طبیعتا شرکت سازنده چاره ای جز دریافت حق پشتیبانی از مشتری را ندارد و اگر مشتری هزینه پشتیبانی را پرداخت نکند قطعا شرکت سازنده نرم افزار هم نمی تواند این هزینه را خودش متحمل شود و در نتیجه پشتیبانی را یا انجام نمی دهد یا آنرا بدرستی انجام نمی دهد و عملا خود مشتری هم زیان می بیند.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه لنمیس هم از این قائده مستثنی نیست و هزینه ای که در هنگام خرید نرم افزار از مشتریانش دریافت می کند بابت هزینه خود نرم افزار است و یک سال پشتیبانی رایگان به همراه دارد (لازم به ذکر است که این هزینه قیمت واقعی نرم افزار نیست و قیمت واقعی حتی بیش از صد برابر مبلغ پرداختی است). پس از گذشت یک سال از خرید نرم افزار، مبلغی جزئی بابت هزینه پشتیبانی برای یک سال دیگر از مشتریان دریافت می شود. دقت کنید که پرداخت هزینه پشتیبانی نرم افزار لنمیس اجباری نمی باشد و در صورت عدم پرداخت این وجه توسط مشتری، نرم افزار وی دچار مشکل یا توقف نمی شود. اما از آنجایی که نباید حقی از دیگران ضایع گردد، مشتریانی که هزینه پشتیبانی را پرداخت نمی کنند از به روز رسانی نرم افزار محرومند و همچنین شرکت مسئولیتی در قبال مشکلات نرم افزار آنها نخواهد داشت و اگر چنانچه با مشکلی رو به رو شوند که نیاز به کمک شرکت لنمیس داشته باشند، فقط در صورتی پشتیبانی برای آنها انجام می گیرد که هزینه پشتیبانی معوق را پرداخت نمایند.

بطور خلاصه پشتیبانی نرم افزار لنمیس شامل موارد زیر است :

  • پاسخگویی در قبال مشکلات احتمالی پیش آمده برای مشتریان
  • رفع مشکلات مربوط به نرم افزار و رفع باگ های احتمالی
  • به روز رسانی مداوم نرم افزار و ارتقا آن
  • افزودن بخش های کاربردی جدید برای نیازهای جدید
  • بهبود کارایی و امکانات موجود نرم افزار