ثبت نام و پیش ثبت نام در نرم افزار مدیریت آموزشگاه

ثبت نام :

برای انجام فرآیند ثبت نام ابتدا باید مشخصات فرد را در بخش دانش آموزان وارد کرده و از منوی روبروی شخص بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

در ابتدا لیست کلاس هایی که فرد میتواند در آن ها ثبت نام کند (بر اساس ترم انتخابی از پایین)  نمایش داده میشود و با توجه به سه گزینه بالای لیست، کلاس ها بصورت فیلتر شده نمایش داده میشوند.

همه : تمام کلاس های مربوط به ترم انتخابی از پایین و شعبه مورد نظر لیست می شود

مجازها : کلاس هایی که سطح پیش نیاز آنها توسط فرد گذرانده شده و یا اینکه سطح یپش نیاز ندارند نمایش داده میشوند.

پیش ثبت نام : کلاس هایی که در سطح آنها فرد مورد نظر در ترم انتخابی پیش ثبت نام کرده نمایش داده میشود.

برای انتخاب کلاس در زمان ثبت نام بر روی کلید انتخاب کلیک میکنید. در صورتی که چند کلاس را انتخاب کنید اگر جلسات کلاس ها با یکدیگر تداخل داشته باشند امکان انتخاب همزمان وجود ندارد.

بعد از انتخاب کلاس ها قیمت کلاس بصورت پیش فرض مشخص میشود و در صورتی که کاربر سطح دسترسی داشته باشد میتواند مبلغ کلاس را تغییر دهد، همچنین امکان تعیین تخفیف نقدی و تخفیف انتخابی برای هر کلاس وجود دارد. برای تعیین تخفیف هم کاربر می بایست مجوز لازم را داشته باشد. برای مشاهده چگونگی اعمال دسترسی های خاص بر روی لینک کلیک کنید.

بعد از اعمال تخفیف ها اینک نوبت به ثبت سند دریافت مربوط به ثبت نام میرسد.

بهتر است هزینه ای که فرد پرداخت میکند در سند دریافتی که پایین فرم ثبت نام آمده ثبت شود، مهمترین مزیتی که این کار دارد این است که سند دریافت مربوطه به ثبت نام متصل میشود و با اینکار مبالغ داده شده برای این ثبت نام مشخص میشود و از طرفی مانده حساب این ثبت نام هم مشخص است.

با توجه به نوع پرداخت می بایست سند دریافت تکمیل گردد. توضیحات در خصوص نحوه تکمیل سند دریافت در این قسمت آمده است.

در صورتی که فرد تمام مبلغ ثبت نام را پرداخت کند بصورت خودکار وضعیت تسویه این ثبت نام "تسویه شده" میشود.

نکته ای که وجود دارد این است که تاریخ ثبت نام و تاریخ سند دریافت می بایست در بازه سال مالی باشند و در غیر اینصورت اجازه ثبت داده نمی شود.

در صورتی که همزمان با ثبت نام قصد فروش کتاب یا محصولی را دارید میتواند برای سرعت کار بر روی دکمه ثبت و فاکتور فروش کلیک کنید، با اینکار همزمان با ثبت ثبت نام و سند دریافت مربوطه فاکتور فروش باز شده و بصورت خودکار محصولات مرتبط با سطوح ثبت نامی انتخاب میشود و شما فقط می بایست مبلغ پرداختی بابت فاکتور را در سند دریافت پایین مشخص کرده و بر روی ثبت فاکتور کیک کنید.

پس از اینکار بصورت خودکار وارد صفحه چاپ رسید ثبت نام شده و با توجه با تنظیمات رسید ثبت نام تمامی کلاس ها، فاکتور ها و سندهای دریافت در رسید ثبت نام نمایش داده میشود و میتواند آن را چاپ کرده و به دانش آموز تحویل دهید.

تمام فرآیند ثبت نام به همین راحتی با چند کلیک و با سریع ترین حالت قابل انجام است، پس از ثبت نام در صورتی که در تنظیمات پیامک مشخص کرده باشید که برای فرد کلاس ها ثبت نامی و سند دریافت پیامک شود بلافاصله پیامک برای شخص ارسال می شود، لازم به ذکر است به دلیل اینکه خط پیامک خدماتی است بلافاصله پس از ارسال برای فرد قابل مشاهده است.

توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید ثبت نامی را ویرایش یا حذف کنید باید از سربرگ لیست دانش آموزان ، بر روی لیست ثبت نامی ها کلیک کرده و ثبت نام مربوطه را ویرایش یا حذف کنید، در بخش لیست ثبت نام ها توضیحات کامل این قسمت آورده شده است.

پیش ثبت نام :

انجام پیش ثبت نام برای مواقعی است که کلاسی برای دانش آموزان تشکیل نشده و در واقع با این کار اگر تعداد پیش ثبت نامی ها به حد نصاب رسید کلاس تشکیل می شود و افراد ثبت نام قطعی انجام می دهند، کاربرد دیگر پیش ثبت نام زمانی است که دانش آموزان میخواهند زودتر از موعد ثبت نام کنند، در واقع قبل از پایان ترم با توجه به اینکه وضعیت قبولی آنها مشخص نشده و کلاسی تعریف نشده نمیتوان ثبت نام قطعی انجام داد ، بنابراین افراد در سطح مورد نظر پیش ثبت نام می کنند تا پس از پایان ترم ثبت نام قطعی انجام دهند.

برای پیش ثبت نام می بایست ابتدا از سربرگ دانش آموزان ، گزینه مقابل دانش آموز بر روی پیش ثبت نام کلیک کنید. پس از باز شدن فرم پیش ثبت نام ابتدا باید سطح مورد نظر را انتخاب و بر روی افزودن کلیک میکنید.

پس از انتخاب سطح میتوان میزان تخفیف مورد نظر را در صورتی که فرد بخواهد ثبت نام قطعی انجام دهد مشخص کرد، لازم به ذکر است انجام پیش ثبت نام هیچ سابقه مالی برای فرد ایجاد نمی کند و مبلغ سطح و تخفیف تعلق گرفته صرفا جهت گزارش گیری احتمالی است.

در صورتی که فرد مبلغی هم بابت پیش ثبت نام پرداخت کند باید در سند دریافتی که در پایین فرم قرار دارد ثبت کند، با ثبت سند دریافت در این فرم وضعیت مالی این پیش ثبت نام هم مشخص می شود.

پس از انجام همه موارد بر روی دکمه ثبت کلیک میکنید.

توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید پیش ثبت نامی را ویرایش یا حذف کنید باید از سربرگ لیست دانش آموزان ، قسمت سایر عملیات بر روی لیست پیش ثبت نامی ها کلیک کرده و پیش ثبت نام مربوطه را ویرایش یا حذف کنید، در بخش لیست پیش ثبت نام ها توضیحات کامل این قسمت آورده شده است.