آموزش آفلاین

آموزش آفلاین

 

 چنانچه قصد دارید برای فراگیرانی که امکان شرکت در کلاس ها در زمان مشخص، بصورت آنلاین را ندارند دوره های خاصی را تعریف و برگزار نمائید؛ می توانید از محتوای آموزشی خود که شامل فیلم، فایل متنی، صوت و یا ترکیبی از اینهاست استفاده نموده و در این بخش از سامانه بارگذاری کنید.

به ازای هر سطحی که در " اطلاعات پایه > دپارتمان - مقطع - سطح " ایجاد کرده اید، مدیریت فایل ایجاد می شود.

Help photo
نکته
  • محتواهای بارگذاری شده مربوط به یک سطح می باشند، بنابراین با تعریف کد کلاسها در سطوح مد نظر، چنانچه تعیین کنید که این کد کلاسها شامل آموزش آفلاین نیز باشند(مطابق تصویر زیردر تعریف کد کلاس جدید)، فراگیران دسترسی به فایل های آموزش آفلاین را خواهند داشت.
    Help photo

مدیریت فایل های آموزش آفلاین

 

در قسمت مدیریت فایل ها به دو صورت می توانید محتواهای آموزشی خود را قرار دهید.

  1. فایل مرتبط با یک جلسه خاص
  2. فایل مرتبط به کلیه جلسات
 
 
 

مرتبط به جلسه خاص

در سربرگ  می توانید لیست فایل های بارگذاری شده مربوط به جلسات خاص را به همراه جزئیات و مشخصات کامل مشاهده کنید. از این قسمت امکان حذف ، ویرایش و < دانلود > را دارید.

با کلیک بر روی < دانلود > می توانید فایل قرار داده شده را دانلود و مشاهده کنید تا از صحت فایل بارگذاری شده اطمینان حاصل کنید.

Help photo

برای تعریف فایل جدید بر روی دکمه  کلیک کنید.

Help photo
   عنوان فایل غالبا نام درس و مبحثیست که فایل در خصوص آن موضوع بارگذاری شده است.
   نوع فایل را انتخاب کنید؛ پنج نوع فایل می توانید بارگذاری کنید: صدا، ویدیو، تصویر، پی دی اف، فایل فشرده.
   به دو صورت می توانید فایل مربوطه را قرار دهید:
اگر فایل را در یک هاست خارجی بارگذاری کرده باشید، می توانید در این قسمت دکمه "آدرس فایل را دارم" را انتخاب کرده و در کادر پایین لینک مربوطه را قرار دهید.
چنانچه بخواهید فایل را بر روی فضای هاست سامانه بارگذاری کنید، در این صورت دکمه "می خواهم فایل را بارگذاری کنم" را انتخاب و در ردیف پایین بر روی دکمه کلیک نمائید.
 
  • پس از انتخاب هر نوع فایل حداکثر حجم مجاز مربوطه را به شما نمایش می دهد که باید به این موضوع برای بارگذاری فایل مدنظر خود دقت کنید.

حجم مجاز برای بارگذاری انواع فایل

نوع فایل حداکثر حجم مجاز
صدا 50.00 MG
ویدیو 1.00 GB
تصویر 1.00 MB
پی دی اف pdf 30.00 MG
فایل فشرده 50.00 MG
 
   باید مشخص شود که این محتوا مربوط به کدام جلسه می باشد.
   این قسمت به شما این امکان را می هد تا برای مشاهده فایل ها توسط فراگیران محدودیت زمانی ایجاد کنید.

بدون محدودیت: فراگیر در هر لحظه می تواند به فایل های آموزشی خود دسترسی داشته باشد.

ساعت برگزاری کلاس: تنها در ساعت برگزاری کلاس فراگیر بتواند فایل را مشاهده کند. به طور مثال اگر کلاسی در ساعت 12 - 14 برگزار می شود فقط در همین بازه زمانی بتواند به فایل دسترسی داشته باشد.

روز برگزاری کلاس: در طول روز برگزاری کلاس (24 ساعت ) فایل در پنل فراگیر قابل مشاهده می باشد.

تا آخرین جلسه کلاس: به این معناست که تا آخرین جلسه در هر روز و هر ساعتی فراگیر بتواند فایل را مشاهده کند.

 
 
 
 

کلیه جلسات

در سربرگ می توانید لیست فایل های بارگذاری شده مربوط به کلیه جلسات را به همراه جزئیات و مشخصات کامل مشاهده کنید. از این سربرگ نیز امکان حذف ، ویرایش و < دانلود > را دارید.

با کلیک بر روی < دانلود > می توانید فایل قرار داده شده را دانلود و مشاهده کنید تا از صحت فایل بارگذاری شده اطمینان حاصل کنید.

Help photo

برای تعریف فایل جدید بر روی دکمه کلیک کنید. بارگذاری فایل در این سربرگ کاملا مشابه بارگذاری فایل برای یک جلسه خاص می باشد تنها تفاوتی که وجود دارد این است که از آنجایی که فایل مربوط به همه جلسات می باشد دیگر امکان انتخاب یک جلسه را به شما نمی دهد.

نکته مهم

اگر فایل و محتوای آموزشی شما در قالب ویدیو باشد، می توانید تعیین کنید که آیا ویدیو توسط فراگیر قابلیت دانلود را داشته باشد یا صرفا بتواند آن را از طریق اپلیکیشن " آموزشگاه من " و یا آدرس پرتال خود، مشاهده کند.

Help photo

چه آدرس فایل را قرار دهید و چه فایل را در فضای هاست سامانه خود بارگذاری کنید در هر دو صورت می توانید نوع نمایش ویدیو را تعیین کنید.

(فقط می توانید یک حالت را فعال کنید؛ یا قراردادن آدرس فایل و یا بارگذاری بر روی هاست)

اگر ویدیو با پلیر لنمیس نمایش داده شود دیگر قابلیت دانلود توسط فراگیران را نخواهد داشت.