ماژول دوره ها

ماژول دوره ها

 

در این قسمت به معرفی ماژول دوره ها که یکی از مهمترین ماژول ها در سایت ساز لنمیس است می پردازیم.

Help photo

مشابه سایر ماژول ها یک گروه پیش فرض به شما نمایش داده می شود که می توانید همان گروه را ویرایش کرده و یا از طریق دکمه  گروه های بیشتری ایجاد کنید.
 
 
 
Help photo
 
 شما می توانید برای هر دوره  ویژگی های خاص خود را مشخص کنید که تعریف این ویژگی ها از طریق دکمه  انجام می شود.
کافیست با کلیلک بر روی دکمه  اطلاعات مربوطه را تکمیل و در نهایت ثبت کنید.
 بهتر است ویژگی ها خیلی کوتاه و در قالب یک یا دو کلمه بیان شود. منظور از ویژگی ها، کاربردی است که این دوره برای فرد دارد که می توانید به صورت تیتروار تعریف کنید.
 
Help photo
 
 جهت ایجاد دوره جدید کافیست بر روی دکمه  کلیک کرده و اطلاعات مربوطه را مطابق تصویر زیر تکمیل کنید.
 
Help photo
 
 نحوه ایجاد دوره برای هر موسسه ای می تواند متفاوت باشد. در واقع از این قسمت می توانید به معرفی کد کلاس هایی که در سامانه تعریف کرده اید بپردازید.
 پس از وارد کردن اطلاعات اولیه می توانید انتخاب کنید که دوره شما در صفحه اصلی سایت نمایش داده شود یا خیر.
 در قسمت عنوان صفحه داخلی اگر متنی را قرار دهید خروجی همانند تصویر زیر به شما نمایش می دهد.
 
Help photo
 
 کلمات کلیدی صفحه و شرح سئوی صفحه داخلی برای سئوی سایت می باشد. سعی کنید از موارد تکراری استفاده نکنید. شرح سئو می تواند یک توضیح مختصر در مورد محتوایی که در این قسمت قرار داده اید باشد و کلمات کلیدی هم کلمات مهمی که در متن خبر قرار دارد را در این قسمت وارد کرده و با علامت کاما ( , ) از یکدیگر جدا کنید.
 رده سنی را با توجه به رده های سنی که در سامانه تعریف شده انتخاب کنید.
 ویژگی هایی که در قسمت  تعریف کرده اید را می توانید در این قسمت قرار دهید که تعداد آن محدودیتی ندارد. در ادامه با استفاده از دکمه  می توانید برای دوره خود تصویر انتخاب کنید که حداکثر حجم آن 300KB و ابعاد مناسب 370*480 می باشد.
 دوره ای که شما تعریف می کنید می تواند به یک دپارتمان، مقطع و سطح خاص مرتبط شود و بهتر است که دوره ها را بر اساس هر سطح تعریف کنید. به این دلیل که هم محتوای بیشتری برای سایت تولید می شود و از لحاظ سئو برای گوگل خیلی بهتر است و همچنین افرادی که قصد ثبت نام دارند برای هر درس و یا سطح، اطلاعات کامل این دوره در اختیارشان قرار می گیرد.
 در بخش توضیحات همانگونه که از عنوانش پیداست، توضیحاتی که مربوط به دوره است قرار می گیرند؛ برای اینکار می توانید با استفاده از دکمه  از قالب های آماده نیز کمک بگیرید.
به عنوان مثال شما می خواهید دوره های آفلاین برگزار کنید، توضیحات کامل این دوره به صورت معرفی، در این قسمت ارائه می شود که با توجه به این توضیحات می توان فرد را مجاب کرد که در آن دوره شرکت کند.(ظاهری که برای این قسمت در نظر می گیرید بسیار اهمیت دارد پس پیشنهاد می شود وقت زیادی را برای این قسمت بگذارید.)
 
 
 
گروه دوره های شما در سایت به صورت زیر نمایش داده می شود.
 
Help photo
 
  با کلیک بر روی دکمه می توانید تمام دوره های تعریف شده را مشاهده کنید.
 
Help photo
 
  برای مشاهده اطلاعات دوره کافیست بر روی دکمه کلیلک کنید.
 
Help photo
 
  اگر بر روی دکمه  کلیک کنید به صفحه ای که دوره های مرتبط با سطح انتخابی برای شما نمایش داده می شود هدایت می شوید. تمام اطلاعات مربوط به کد کلاس های ارائه شده و ترمی است که برای ثبت نام آنلاین در نظر گرفته اید. 
 
Help photo
 
همچنین می توانید از قسمت فیلترینگ بالای صفحه به دلخواه شعبه، دپارتمان، مقطع و سطح را تغییر داده و بر روی دکمه  کلیک کرده تا بقیه کد کلاس های موجود نمایش داده شود. در نهایت با کلیک بر روی دکمه  به پرتال هدایت می شوید. 
 

نکته :

  • نکته ای که در این قسمت باید توجه شود این است که زمانی دوره های مرتبط به فرد نمایش داده می شود که در سامانه بازه ثبت نام آنلاین تعریف نمائید ("منوی عملیات موسسه > تنظیمات آموزشگاه > بازه ثبت نام آنلاین").