تست کیفیت صدا

تست کیفیت صدا در Adobe Connect

 

جهت بررســی عملکرد صحیح هدســت / اســپیکر و میکروفن متصل به رایانه خود در کلاس مجازی ، ابتدا از منوی سربرگ بالای صفحه بر روی گزینه Meeting کلیک کرده و از منوی باز شده، Audio Setup Wizard را انتخاب نمائید.

Help photo

 
 

پنجره ایی به شکل زیر نمایش داده خواهد شد، در پنجره جدید بر روی دکمه Next کلیک کنید.

Help photo

 
 

در پنجره بعدی، باید تنظیمات مربوط به Speaker (بلندگو) خود را بررســی نمائید. بدین منظور با کلیک بر روی قســمت مربوطه و انتخاب بلندگو مورد نظر خود از بین بلندگو های متصل به سیستم (درصورت وجود چند بلندگو روی سیستم)، روی دکمه Next کلیک کنید.

Help photo

 
 

در پنجره بعد روی دکمه Play Sound کلیک نموده و در صورت شــنیدن صدای موزیک از اســپیکر/ هدســت و اطمینان از عملکرد صحیح آن روی دکمه Next کلیک کنید، در غیر اینصورت تنظیمات مربوط به خروجی صدا را در رایانه خود بررسی نمائید.

Help photo

نکته :

  • در صورتی که صدای موزیک پخش نشد با زدن دکمه Prev به مرحله قبل بازگردید و سپس اسپیکر انتخابی خود را درصورتی که از دو اسپیکر استفاده می کنید تغییر دهید و مجدداً مراحل تست اسپیکر را انجام دهید.
 
 

در پنجره بعدی، باید تنظیمات مربوط به میکروفون خود را بررســی نمائید. بدین منظور با کلیک بر روی قســمت مربوطه و انتخاب میکروفن مورد نظر خود از بین میکروفن های متصل به سیستم (درصورت وجود چند میکروفن روی سیستم،) روی دکمه  Next کلیک کنید.

Help photo

 
 

برای تست صحت میکروفون مورد استفاده با کلیک بر روی دکمه Record کمی صحبت کرده تا صدا ضبط شود سپس با زدن دکمه Stop و انتخاب Play Recording و شنیدن فایل ضبط شده از صحت میکروفون خود اطمینان حاصل کرده و در نهایت بر روی دکمه Next کلیک کنید.

Help photo

نکته :

  • در صورتی که صدایی در این مرحله ضبط نشده بود می توانید با برگشت به مرحله قبل و انتخاب میکروفون دیگر مراحل تست میکرفون را مجدداً انجام دهید.در بسیاری از مواقع با انتخاب میکروفون باز هم صدا و فایلی ضبط نمی شود که در این صورت باید درایور و سخت افزار میکروفون سیستم شما مورد بررسی قرار گیرد.
 
 

این قسمت برای کاهش Noise (سر و صدا) محیط اطراف در داخل کلاس می باشد که با زدن دکمه Test Silence سیستم فرایند نویز پذیری محیط را انجام می دهد.(در زمان انجام فرآیند تست باید بدون هیچگونه صحبتی باقی بمانید تا سیستم بتواند نویز محیط را تشخیص دهد) و سپس بر روی کمه Next کلیک کنید.

Help photo

 
 

در انتها سیستم اطلاعاتی از میزان قدرت میکروفن و بلندی اسپیکر و همچنین میزان Noise (سر و صدا) موجود در محیط را نمایش می دهد در صورت صحت و رضایت می توانید بر روی گزینه Finish کلیک کرده تا مراحل نصب و راه اندازی تمام شود. 

Help photo