لیست ثبت نام و پیش ثبت نام در نرم افزار آموزشگاه زبان

لیست ثبت نام

برای مشاهده لیست ثبت نام های هر فرد ابتدا وارد سربرگ دانش آموزان از سربرگ اشخاص شده و از منوی روبروی شخص بر روی لیست اشخاص کلیک کنید.

در لیست ثبت نام هر شخص میتوان علاوه بر مشاهده تمامی ثبت نام های شخص در هر ترم بصورت یکجا با تمامی جزئیات آن ، عملیات های خاص هر ثبت نام را نیز انجام داد. لیست عملیاتی که برای هر ثبت نام می توان انجام داد در ادامه آورده شده است، به توضیحاتی در خصوص هر کدام خواهیم پرداخت.

حذف و ویرایش ثبت نام : برای حذف و یا ویرایش ثبت نام هر شخص می بایست از این قسمت اقدام نمایید، نکته مهمی که وجود دارد این است که در صورتی که ثبت نام در سال مالی دیگری ایجاد شده باشد ، فقط برای ثبت نام این امکان وجود دارد که آن را ویرایش و یا حذف کنید ، فقط توجه داشته باشید با ویرایش و یا حذف ثبت نامی که در سال مالی قبل ایجاد شده ، فقط در همان سال مانده حساب فرد تغییر میکند و تاثیری در سال مالی جاری نخواهد داشت، در واقع می بایست اختلاف حسابی که به وجود می آید را به عنوان سند افتتاحیه شخص در سال جاری ثبت نمایید.

چاپ رسید ثبت نام : در این قسمت میتوانید رسید ثبت نام را چاپ کنید ، با توجه به تنظیماتی که برای رسید ثبت نام در بخش تنظیمات اولیه انجام داده اید میتوانید در قطع های مختلف و با اطلاعات مختلف این رسید را چاپ کنید.

دریافت وجه : بهترین حالت ثبت مبلغ دریافتی برای ثبت نام این است که در فرم ثبت نام فرد انجام شود ، در واقع با این کار مبلغ دریافتی به ثبت نام شخص متصل می شود و همچنین وضعیت تسویه این ثبت نام نیز مشخص می شود. برای این کار کافی است بر روی  دکمه دریافت وجه کلیک کرده و مطابق موارد خواسته شده سند دریافت را تکمیل کنید.

اتصال وجه : برای مواقعی که سند دریافتی از شخص گرفته شده و به ثبت نام متصل نیست می بایست بر روی اتصال وجه کلیک کرده سند دریافت های مربوط به ثبت نام را انتخاب کرده و بر روی ذخیره کلیک می کنید.

فاکتور فروش : برای مواقعی که بخواهیم فاکتور فروش را به ثبت نام متصل کنید می بایست از این قسمت فاکتور مربوطه را ثبت نمایید ، با این روش در زمان چاپ رسید ثبت نام فاکتورهای مرتبط با این ثبت نام نیز در رسید ثبت نام نمایش داده می شود.

اقساط : میتوان هر ثبت نامی را تقسیط کرد و برای تقسیط آن باید بر روی اقساط کلیک کرده و مشخصات هر قسط را ثبت میکنید. لازم به ذکر است در صورتی که قسط تعریف شود و در زمان مقرر پرداخت نشود تنظیماتی را می توان انجام داد که فرد امکان ثبت نام نداشته باشد و به مدیر نیز هشدار داده می شود.

لیست اسناد دریافتی و فاکتور فروش : با کلیک بر روی هر کدام از این موارد می توان لیست مرتبط با ثبت نام را مشاهده کرد ، در واقع اسناد یا فاکتورهایی که با ثبت نام مرتبط است را میتوانید مشاهده کنید.

وضعیت تسویه : با کلیک بر روی وضعیت تسویه میتوانید وضعیت تسویه را به صورت دستی تغییر دهید ، در برخی موارد خاص کاربر می تواند وضعیت تسویه فرد را از تسویه شده با نشده و یا بر عکس تغییر دهد ، به عنوان مثال به فرد تخفیف کامل داده شده و یا اینکه سند دریافتی ثبت شده که با ثبت نام متصل نیست و در صورتی که فرد تسویه شده است ولی وضعیت تسویه ثبت نام هنوز کامل انجام نشده و مانده دارد. برای مواردی از این قبیل میتوانید وضعیت تسویه را تغییر دهید. بهتر است به کاربران دسترسی این کار از قبل داده شده باشد ، کاربرد وضعیت تسویه نشده در  لیست ثبت نام ها می باشد و مدیر با یک نگاه میتواند لیست تسویه نشده ها را مشاهده کند.

 

لیست ثبت نام :

برای لیست پیش ثبت نام مواردی مشابه با لیست ثبت نام وجود دارد (توضیحات مشابه لیست ثبت نام است)